TroublePad - szybka kamera dla przemysłu

Kamera szybkoklatkowa dla optymalizacji i utrzymania ruchu automatycznych linii produkcyjnych.

TroublePad

TroublePad to rozwiązanie oparte o kamerę do nagrań "slowmotion", oraz tablet z oprogramowaniem które umożliwiają identyfikację problematycznych punktów linii produkcyjnej, jak również miejsc potencjalnych usprawnień. Może być używany wraz z istniejącym systemem monitoringu przemysłowego. 
Łatwy w użyciu i intuicyjny, nasz ultra przenośny system szybkich kamer został stworzony z myślą o konserwacji zautomatyzowanej produkcyjnej linii przemysłowej. 
Umożliwi Ci zdiagnozowanie i zrozumienie anomalii i usterek na Twojej linii produkcyjnej i maszynach szybkobieżnych. 
TroublePad jest przeznaczony dla branż obsługujących linie produkcyjne, takich jak przemysł spożywczy, kosmetyczny, opakowaniowy lub farmaceutyczny itp.

Z czego składa się TroublePad?

Ultrakompaktowy system składa się z szybkiej kamery (do 2500kl/s), tabletu z preinstalowanym oprogramowaniem, ramienia montażowego i wygodnej walizki (9 kg).
Instalacja zajmuje tylko kilka sekund, nawet w najbardziej ciasnych przestrzeniach. Jest w pełni mobilny dzięki zintegrowanemu, kierunkowemu oświetleniu LED, bez zbędnych przewodów i zasilania (ok. 2 godziny pracy autonomicznej).
Połączenie zasilania jest wymagane, gdy TROUBLEPAD jest używany do uchwycenia losowego zdarzenia, które z definicji może wystąpić w dowolnym momencie w ciągu kilku godzin lub nawet dni...

Intuicyjna, inteligentna i niezależna kamera o dużej prędkości

TroublePad jest dostarczany wraz z preinstalowanym oprogramowaniem na tablecie z ekranem dotykowym.
Intuicyjny interfejs użytkownika umożliwia sterowanie nagraniami, wizualizację obrazów na żywo, przeglądanie historii nagrań i korzystanie z natychmiastowych powtórek przy niskiej prędkości, dzięki czemu można zrozumieć błędy linii produkcyjnej, które zwykle są niemożliwe do wykrycia gołym okiem, w czasie rzeczywistym.
System umożliwia również eksport filmów w formacie AVI. 
Dzięki tej intuicyjnej kamerze pierwsze zdjęcia wykonasz już kilka minut po instalacji.
TroublePad to adaptacyjne, inteligentne, wysoce precyzyjne urządzenie zapewniające optymalną wizję przemysłową.
Może być stosowany jako uzupełnienie istniejącej przemysłowej instalacji wizyjnej lub jako jedyne urządzenie monitorujące.

Dzięki kamerze i systemowi TroublePad można ustawić prędkość nagrywania od 225 do 2500 klatek na sekundę oraz wykonywać kontrolowane przez operatora i konfigurowane nagrania pętlowe trwające kilka godzin.
(Opcjonalny) Trigger Box zapewnia kontrolę nad systemem i zapewnia mu autonomię.

TriggerBox umożliwia:
  • rozpoczęcie nagrywanie
  • zatrzymanie nagrywanie
  • dodawanie znaczników do klatek kluczowych,
  • zapamiętanie kilku sekund przed i po sygnale z czujników...
Dzięki temu zachowujesz tylko najważniejsze zapisane obrazy. TriggerBox ma tę dodatkową zaletę, że szybko identyfikuje obszary wymagające poprawy na linii produkcyjnej, skuteczniej zapobiega problemom i pomaga znaleźć rozwiązania dla każdego z nich.

Dzięki TriggerBoxowi TroublePad staje się całkowicie samodzielnym urządzeniem: sfilmowane obrazy są automatycznie rejestrowane, bez potrzeby interwencji człowieka. Nadaje systemowi dodatkowy wymiar.

Zawartość etui

Etui TroublePad zawiera:
  • kamerę szybkoklatkową (slow motion),
  • tablet dotykowy z preinstalowanym oprogramowaniem, pokrowcem ochronnym i paskiem na ramię,
  • „magiczne” ramię,
  • oświetlacz o mocy 600 lumenów z zasilaczem,
  • obiektyw zmiennoogniskowy,
  • kabel do połączenia tabletu i kamery.

Parametry techniczne

Z technicznego punktu widzenia system TroublePad jest niezwykle wydajny i spełnia kilka rodzajów wymagań.
Kamera TroublePad może pracować z szybkością klatek od 225 do 2500 fps.
Rekomendowana prędkość kamery to 570 fps przy rozdzielczości 800x600 pikseli. Możliwe jest również zastosowanie bardziej standardowej prędkości 225 klatek na sekundę przy wyższej rozdzielczości obrazu (1280x1024).
Możliwe są również inne prędkości, takie jak 835, 1500 lub 2500 klatek na sekundę, przy niższych rozdzielczościach obrazu.

Kamera wyposażona jest również w oświetlacz LED, która może działać na baterie (5 baterii AAA) i zasilacz. Moc oświetlacza to 600 lumenów. Opcjonalnie dostępne są znacznie mocniejsze źródła światła

Optyka obejmuje obudowę z obiektywem makro zmiennoogniskowym, aby zapewnić maksymalną precyzję podczas nagrywania. Dostarczone ramię montażowe to "magiczne ramię" z regulowanym zaciskiem. Dostosowuje się do aparatu i jego systemu oświetlenia.

Cechy techniczne tabletu
Nasz system obejmuje również 12-calowy tablet z wydajnym procesorem Intel Core, 8 GB RAM i dyskiem twardym SSD 256 GB, który jest dostarczany z futerałem ochronnym i paskiem na ramię.
Dla tych, którzy potrzebują dodatkowej przestrzeni dyskowej, istnieje możliwość wyboru tabletu z dyskiem twardym o pojemności 512 GB lub 1 TB. Tablety o większej pojemności mogą obsłużyć dłuższe pętle nagrywania.

Bardzo wydajne oprogramowanie może nagrywać z kilkoma prędkościami, kilkoma rozdzielczościami, pod kontrolą operatora lub niezależnie (z TriggerBoxem).

Przykłady aplikacji TroublePad

Poniżej prezentujemy kilka nagrań powstałych przy wykorzystaniu systemu TroublePad w różnych gałęziach przemysłu.