Japan-Probe od ponad 40 lat dostarcza systemy badania ultradźwiękowego dla przemysłu. W swojej ofercie posiada pełen zakres wyposażenia jak również oprogramowanie symulacyjne dla analizy rozchodzenia fali UT w materiale.
Na ile samochody elektryczne będą przyszłością motoryzacji to się dopiero okaże. Jednym z głównych elementów układanki będzie wydajność oraz niezawodność baterii używanych w pojazdach. Obecnie obserwujemy bardzo dynamiczny rozwój segmentu produkcji baterii oraz wszystkich komponentów towarzyszących. 
Jednym z wąskich gardeł ograniczających możliwość rozwoju, i określających szybkość postępu, jest kontrola jakości produktu na etapie opracowania, produkcji a następnie użytkowania.
Akumulatory są dodatkowo o tyle nieprzyjemnym zagadnieniem, że zawierają szkodliwe elementy co nie ułatwia ich analizy.
Wychodząc na przeciw tym potrzebom, nawiązaliśmy współpracę z firmą - Japan Probe - oferującą świetne rozwiązania nieniszczących badań ultradźwiękowych oraz symulacji komputerowych, zarówno dla przemysłu baterii, jak i innych dziedzin takich jak fotowoltaika, badania spoin, kontrola hamulców. 
Badania UT świetnie uzupełniają kontrolę radiograficzną - to czego nie zobaczy RTG, pokaże UT - z drugiej strony, rozdzielczość RTG jest daleko wyższa niż badań UT.

Głównym zakresem naszej współpracy jest dostarczanie kompleksowych rozwiązań dla konkretnych grup przemysłu:

- motoryzacji w tym elektromobilność,

- badań materiałowych,

- lotnictwa,

- elektrowni i zakładów petrochemicznych,

- elektroniki,

- ochrony środowiska i odnawialnych źródeł energii.

NAUT21 - nieniszczące, bezstykowe badanie baterii litowo-jonowych
NAUT-21 - to kompleksowe rozwiązanie Japan Probe do nieniszczącej, bezkontaktowej kontroli baterii. 
Głównym zadaniem jest szybka kontrola akumulatora pod kątem ciągłości struktury i ewentualnej detekcji kieszeni powietrznych lub rozwarstwień. Tego typu defekty nie są widoczne przy wykorzystaniu RTG.
Powyżej przedstawiono obraz tej samej baterii. RTG baterii – „jednolita struktura” po lewej to obraz radiografii, obraz z widocznym rozróżnieniem struktury wewnętrznej to obraz z UT.
Wszystkie nieciągłości struktury, takie jak rozwarstwienie czy kieszeń powietrzna, niewidocznie albo prawie niewidoczne w RTG, w obrazowaniu UT będą łatwo rozpoznawalne. Na obrazie widzimy sztucznie przygotowane elementy symulujące rozwarstwienia w postaci wycinków papieru oraz krążków akrylowych.

Dodatkową zaletą systemu NAUT-21 jest możliwość kontroli cyklu ładowanie-praca. Obrazy wykonywane w różnych odstępach czasu pozwalają na wizualizacje „zachowania” elektrolitu, co pozwala na takie dostosowanie parametrów by maksymalnie wydłużyć czas życia baterii.

Wykorzystując unikalne rozwiązanie systemu NAUT-21-I pozwalające na pracę zarówno w powietrzu jak i przy zanurzeniu detalu, możliwe jest obrazowanie 3D nieciągłości struktury.
Oferowane przez nas systemy Radalyx oraz NAUT-21 mogą zostać zintegrowane, pozwalając na połączenie obrazowania zliczania fotonów RTG z UT, dając możliwość skanowania całego modułu, w wyniku prezentując kolorowe, wysoko-rozdzielcze RTG układów elektronicznych i dokładny obraz ciągłości struktury przestrzeni elektrolitu

CO NOWEGO?

OFERTA

START

KONTAKT

  1. pl
  2. en

Created with WebWave CMS

Ogólne warunki sprzedaży

Polityka prywatności